« návrat ku blogom

Ľad sa prelomil

Koro Adam

Koncom augusta minulého roka sme sa s priateľkou vybrali na malebné štrkovisko Gyékényés. Je to tretí rok čo pravidelne navštevujeme túto krásnu vodu, ktorá mi je srdcu blízka. Avšak zatiaľ ma neobdarila ani jednou zo svojich perlí cez 20 kilogramov.

Už som sa niekoľko krát priblížil tejto vysnívanej hranici, ale vždy niečo chýbalo. K tejto výprave som viazal najväčšie očakávania, ale popri tom som vedel, že sa nemám stresovať zbytočne pretože to môže poznačiť celú rybačku. Rady Orbán Pistiho a Kozma Tomiho mi to iba potvrdili a v tomto duchu som sa k tejto výprave aj staval.

Táto časť jazera bola pre mňa úplne neznáma, ale videl som mnoho povzbudzujúcich znamení.

Po predkrmení priešiel hned aj prvý záber, lysec s váhou okolo 14-15 kg. Nastalo úplne ticho, ktoré trvalo jeden deň. Spolu s tichom prišla aj obrovská búrka. Príchodom vetra prišiel aj záber. 

Napriek obrovskému vetru som sa vybral za rybou na otvorenú vodu. Na vode ma čakalo veľké prekvapenie. Na konci prútu som cítil veľkú váhu, nedokázal som ju odlepiť od dna. Myslel som si, že montáž sa zasekla do prekážok. Ako som sa snažil uvolniť vlasec z prekážok zrazu sa rozbehol z cievky. Pozrel som sa na radar a videl som, že je to sumec ktorému som nebol vhodným súperom. Súboj skončil zlomeným prútom a krvácajúcim nosom…

Akonáhle skončila búrka, svoju montáž som previezol, následne ktorého takmer hneď prišiel aj záber. Nad rybou v člne som cítil, že na háčiku mám dobrú rybu. Po 30 minútach zdolávania prišlo po kyslom konečne aj sladká odmena. Konečne tu mám svoju vysnívanú perlu z Gyékényesu. Ručička váhy sa zastavila pri 22,15 kg. Zo mňa sa uvolnil tlak a konečne som pocítil úľavu. 

Nasledujúce dni som mal ešte 2 zábery, boli to kapry okolo 15 kg.

Počas výpravy som používal boilies zo zmesi Mega Spice & Seed Mix s priemerom 24 mm. 

Myslím si, že je veľmi dôležité klásť dostatočný dôraz na to v akom mentálnom stave sme, nakoľko sme pripravený a či sú naše ciele reálne ešte pred príchodom na danú vodu. Vo veľkej miere tieto aspekty ovplyvnia naše ďalšie dni. 

Som vďačný Pistimu a Tomimu za ich rady o ktoré sa so mnou podelili, taktiež aj za skúsenosti získané na V.I.P. rybačke na jazere Háromfa.

Ďakujem,
Kóró ÁdámWenn Sie es mögen, folgen Sie unserer Facebook-Seite!

Odoberať novinky