« návrat ku blogom

Po prvý krát nad 20 kg

Szaradics Norbert

Koncom novembra 2020 sme konečne s priateľmi vedeli zosúladiť jednu spoločnú výpravu. Naša rezervácia trvala od pondelka do piatok obeda. 

Vybrali sme si jedno štrkovisko s malou obsádkou rýb, ale veľkých kaprov. Pred tým ani jeden z nás tu ešte nechytal, takže naše skúsenosti s tou vodou boli nulové.

Vybral som si miesto, ktoré som začal kŕmiť od prvého dňa, nad vodu prevísajúci krík pod ktorým sa tiahlo rozsiahlo plato smerom na otvorenú vodu za ktorým to padalo do 30 m hĺbky. Druhé miesto bolo v tesnom blízkosti brehu, kde som kŕmil boilesom zo zmesi  50/50 - Spanish Red/Mulberry 24 mm a spomínané plato boiliesom Nutty - Spanish Red/Pistachio 24 mm

Vybrané miesta som plánoval začať chytať na 3. a 4. deň. Do vtedy som skúšal ryby vyhľadávať náhodne avšak veľmi rýchlo som zistil, že v jazere je veľké množstvo bielej ryby. 

Hladné karasy a pleskáče doslova rozdrvili moje boilies 1. stupňa tvrdosti. Jeden z parťákov odštartoval našu výpravu pekným kaprom no následne o ďalšieho prišiel. Okrem toho dni ubiehali bez záberov. 

Čakal som na stredu večer, kedy som začal chytať miesto pred kríkom. Bohužiaľ, zbytočne.

Noc bola kľudná. Napriek tomu som nástrahu nevybral, nemenil ani neprikŕmil. 

Bol som veľmi sklamaný pretože som nebol zvyknutý na to, aby som toľko dní sedel bez záberu. Napriek tomu som však vytrval pri zvolenej taktike.

Vo štvrtok som položil montáž aj na kŕmne miesto na otvorenej vode. Večera, pivko, večerný pokec s priateľmi a následne som si išiel ľahnúť. Hovoril som si, aspoň som si oddýchol pred zajtrajším balením a cestou domou.

Neodbila ani pol noc a mňa zobudila agresívna jazda. Po kontakte s rybou ryba iba sťahovala vlasec z cievky. Našťastie celkom rýchlo sme sa dostali nad rybu, ale on si to namieril do 30 m hĺbky. Bol to neuveriteľný zážitok z tej hĺbky zdolať rybu. Podarilo sa mi ju na prvý krát podobrať, hlasne sme sa radovali.

Cítil som, že je to ryba pre ktorú som prišiel a že sa oplatilo čakať tie dni bez záberu. Po príchode na breh sa to len potvrdilo.  Váha ukázala 20,70 kg.

Rybu sme odfotili a pustili. Bol to môj nový osobák a moja prvá ryba cez 20kg. Ľahol som si späť, ale o 2 hodiny neskôr ryby trúbili na budíček. Nástrahu pod kríkom si zobol 14 kg kapor. 

Po viac ako 30 hodinách si boilies našlo opäť majiteľa.

Našu výpravu som končil spokojný i keď moji priatelia boli sklamaný. Mohli sme tu stráviť nádherných 5 dní v tomto krásnom prostredí. V jednom sme sa všetci zhodli, sem sa ešte vrátime! 

S pozdravom,
Szaradics NorbertWenn Sie es mögen, folgen Sie unserer Facebook-Seite!

Odoberať novinky