« návrat ku blogom

Osobný rekord z divokej vody

Karoly Horvath

Začiatkom júna ako každý rok som opäť vyrazil na jedno z Dunajských ramien v blízkosti môjho domova.

Nemal som to vôbec ľahké, kedže pre júnové obdobie sú tu typické každoročné záplavy. Aj tento raz hladina tejto nádhernej vody stúpla takmer o 1,30 m. Vedel som, že iba vtedy viem dosiahnúť záber od lepšej ryby ak svoje montáže položím čo najbližšie pod koruny zaliatých stromov.

Ale táto rybačka bola úplne iná ako tie predošlé. Môj kamarát Lencse Dávid mi daroval pár kilogramov boiliesu RSD Hot Fish. Ešte nikdy predtým som ich neskúšal, takže som im ani moc nedôveroval, takže som si zobral aj tie svoje dlhoročne overené boilies.

Počas prvých 3 dni moje ”staré” boilies začali dávať ryby okolo 9-10 kg, kým na boilies RSD zatiaľ prichádzali 5-6 kg kapríci.

Na štvrtý deň zábery na moje boilies úplne zastali a nastalo veľké ticho.

Poobede o tretej prišiel razantný a silný záber na prút s boiliesom RSD. Po 15-20 minútovom tvrdom súboji sa v podberáku ocitol krásny kapor s váhou 15,15 kg.

Moja radosť bola obrovská, kedže mojím tohtoročným cieľom bolo uloviť kapra cez 15 kilogramov.

Následne som svoju montáž opäť vyviezol na lovné miesto. Na 5. deň ráno v posledných hodinách lovu som zareagoval na jemný záber následne ktorého ma čakal prekvapivo silný súboj. Na konci súboja na podložke ležal môj nový osobný rekord nedotknutého divokého kapra s váhou 18,84 kg.

Bol som nesmierne šťastný, nechcel som tomu ani uveriť, že čo dokážu tieto boilies. 

V momente som sa rozhodol, že budem používať už len Keen Carp boilies. Čo mi prinieslo na prvý krát takéto ryby čo od nich môžem očakávať do budúcna ?

Ďakujem Lencse Dávidovi za boilies a cenné rady. Som si istý, že v budúcnosti spolu dokážeme uloviť aj ešte väčšie kapre.

S pozdravom,
Horváth KárolyWenn Sie es mögen, folgen Sie unserer Facebook-Seite!

Odoberať novinky